28 Ocak 2010 Perşembe

Yaratılış - Creation film izle

Creation Yaratilis film izle
Gösterim Tarihi: 2010 , Amerika
Tür: Biyografi , Tarih
Yönetmen:Jon Amiel
Senaryo:Randal Keynes ile John Collee
Yapımcı:Jeremy Thomas
Oyuncular: Paul Bettany ( Charles Darwin rolunde ), Jennifer Connelly,Jeremy Northam,Toby Jones,benedict Cumberbatch,Jim Carter,Martha West,Teresa Churcher,Harrison Sansostri ve Zak Davies.
Film Hakkında: Filmin yapım amacına gelirsek izleyicilerin ünlü biyolog Darwini daha iyi tanımaları amacıyla yapılmış bir film. Onun çelişkilerini gün yüzüne çıkaran bu filmi izlemenizi tavsiye ederiz. Zaten İmdb puanıda iyi (7.0)
Filmin Konusu: Türlerin Kökeni Üzerine adlı kitabını hazırlama sürecinde inanç ile bilimsel gerçeklik arasında ‘Tanrı mı, evrim mi? sorusu içinde yaşadığı ikilemleri ve 10 yaşındaki kızını kaybetmesinin öyküsünü konu ediyor.
Bu yılki Toronto Film Festivali’nin açılış filmi olarak gösterilen Creation, halen ABD hariç dünyanın tüm büyük pazarlarına satılmış durumda. Filmin yapımcısı, Oscar ödüllü Jeremy Thomas, ABD’li dağıtımcıların filmi ‘dindar Amerikan izleyici için fazla tartışmalı’ bulduğunu ve reddettiğini açıkladı.
Hıristiyan bakış açısının hâkim olduğu Amerika’da etkili movieguide.org adlı internet sitesinde, ‘öjenik’in (Fizik ve moral bakımlardan ileri nesiller yetiştirme bilimi) babası olarak adlandırılan Darwin’in ‘Irkçı, geri kafalı ve kitle katliamını meşru kılan 1800’lerin natüralistlerinden’ olduğu, ‘çiğ teorisi’nin doğrudan Hitler’i etkilediği ve ‘barbarlığın’ sorumlusu haline geldiği yazıyor.
“2009′da Amerika’da durumun hala bu şekilde olmasına inanamıyorum” diye konuşan yapımcı Jeremy Thomas, Türlerin Kökeni’nin yayımlanmasından 150 yıl sonra bunların konuşulmasını ve Amerika’da pek çok kişinin hala Dünya’nın altı günde yaratıldığına inanmasını şaşırtıcı bulduğunu söyledi.
İyi seyirler dileriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Film İzlerken Chat Sesini Kapatmak İçin  Simgesine 1 Kere Tıklayarak Sesi Kapatabilirsiniz.
 
Sitemizde bulunan videolar, video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Eğer hak sahibi videonun kaldırılmasını talep ederse sitemizden kaldırılır.
film izle - film izle - Teknoloji
Seni Seviyoruz Google