5 Ocak 2010 Salı

Yaralı Yüz - Scarface film izle


Tür : Aksiyon / Dram
Yönetmen : Brian de Palma
Senaryo : Oliver Stone
Görüntü Yönetmeni : John A. Alonzo
Müzik : Giorgio Moroder
Yapım : 1983, ABD , 170 dk.
Oyuncular: Al Pacino (Tony Montana) , Steven Bauer (Manuel Ray) , Michelle Pfeiffer (Elvira Hancock) , Mary Elizabeth Mastrantonio (Gina Montana) , Robert Loggia (Frank Lopez) , Miriam Colon (Mama Montana) , F. Murray Abraham (Omar Suarez) , Paul Shenar (Alejandro Sosa) , Harris Yulin (Mel Bernstein)
Filmin Konusu: Fidel Castro'nun "devrimimizin ruhunu benimsemeye niyetleri yok" dediği ve "Onları istemiyoruz!" diye haykırdığı binlerce siyasi suçlu, sürgün ile ABD'ye getirilir. Bunların arasında siyasi suçlu Tony Montana'da vardır.
Bulaşıkçı olarak başlayan iş hayatı para kazanma arzusu nedeniyle mafyaya kayar. Cesareti ve sertliği ile hızla yükselerek kendisine bir suç imparatorluğu kurar. Bolivya'daki ortağı Soza'yı afişe edecek bir gazetecinin karısını ve çocuğunu öldürmediği için ortağı ile araları bozulur ve Soza'nın emri ile Tony Montana'nın evine yapılan bir baskında sırtından vurularak öldürülür.
İyi seyirler dileriz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Film İzlerken Chat Sesini Kapatmak İçin  Simgesine 1 Kere Tıklayarak Sesi Kapatabilirsiniz.
 
Sitemizde bulunan videolar, video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Eğer hak sahibi videonun kaldırılmasını talep ederse sitemizden kaldırılır.
film izle - film izle - Teknoloji
Seni Seviyoruz Google