20 Ocak 2010 Çarşamba

Kuzey Yamacı - Nordwand film izle

Kuzey Yamacı-Nordwand (North Face) 2009
Yapım: 2008 ~ Almanya , Avusturya , İsviçre
Tür: Aile , Dram , Gizem , Macera , Spor , Tarih
Oyuncular: Benno Fürmann , Ulrich Tukur , Johanna Wokalek , Martin Brambach , Arnd Schimkat
Yönetmen: Philipp Stölzl
Senaryo: Christoph Silber , Philipp Stölzl , Benedikt Roeskau , Johannes Naber , Rupert Henning
Yapımcı: Gerd Huber , Benjamin Herrmann , ısabelle Welter , Kurt Stocker , Boris Schönfelder
Görüntü Yönetmeni: Kolja Brandt
Görüntü Yönetmeni: Christian Kolonovits
Dağıtım: Tiglon
Süre: 2 saat 1 dk
Gösterim Tarihi: 08 Ocak 2010 Türkiye
Film Hakkında: Konusu itibariyle güzel ve anlamlı bir film. Film izlemek isteyenler hiç düşünmeden bu filmi izleyebilirler bence. Çünkü sıkılmadan izleyebileceğiniz güzel bir film.
Filmin Konusu: Çocukluk günlerinden beri arkadaş olan Toni ve Andi özellikle bir dağla, “ölü taraf” olarak da bilinen kuzey tarafı daha fethedilmemiş Eiger Dağı’yla ilgilenmektedir. İki arkadaş hala yapabileceklerine ikna olmuştur ve eğer başarırlarsa yalnızca özlemini duydukları toplumsal takdiri kazanmakla kalmayacaklar, Olimpiyat altın madalyasına da göz kırpacaklardır.
Kuzey tarafının yamacındaki hazırlıkları sırasında Toni’nin sevdiği ilk kadın Luise’le karşılaşırlar. Bir gazeteci olan Luise, sadık Nazi muhabiri Arau’yla birlikte Toni ve Andi’nin denemelerini haber yapmak için buradadır. Aralarındaki ateş yeniden alevlenmiştir, ama Luise Arau’ya karşı da bir çekim hissetmektedir. Toni, Avusturyalı Willy ve Endi’yle tanışacakları kuzey tarafına Andi’yle birlikte tırmanmaya başladığında umutsuzluk içindedir.
Başta her şey iyi gider ve hızlı bir ilerleme kaydederler. Eiger’ın yamacındaki Grand Hotel’in terasında bulunan seyirciler, uluslararası basın ve sonunda Toni’nin kendisi için tek erkek olduğunu anlayan Luise dört dağcıyı teleskoplarından hevesle izlemektedir.
Ama dağcılar için işler kontrolden çıkmaya başlar: Hava değişmiş ve Willy yaralanmıştır. Birden, yine dağ kazanacakmış gibi görünür. Ve kuzey tarafında hayatta kalmak için dramatik bir savaş verilirken Luise de hayatının aşkını kurtarmak içini yola çıkar. Zamana ve doğanın güçlerine karşı bir yarış başlamıştır.
İyi seyirler.
Cd-1
Cd-2
Cd-3


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Film İzlerken Chat Sesini Kapatmak İçin  Simgesine 1 Kere Tıklayarak Sesi Kapatabilirsiniz.
 
Sitemizde bulunan videolar, video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Eğer hak sahibi videonun kaldırılmasını talep ederse sitemizden kaldırılır.
film izle - film izle - Teknoloji
Seni Seviyoruz Google